Často kladené otázky (FAQ)

Aký typ výcviku zvoliť?

Šteniatko

 

Mám 2-mesačné šteniatko.

Dvojmesačné šteniatko je príliš malé na učenie povelov. Odporúčame individuálny kurz Baby Dog, v ktorom sa pes učí základy hygieny v interiéri, nastavujeme pravidlá v domácnosti a naučíme Vás ako so šteniatkom komunikovať, kým začne výcvik.

Mám 5-mesačné šteniatko.

Je najvyšší čas prísť do kolektívu medzi ďalšie šteniatka a začať so základnou poslušnosťou - kolektívny Puppy výcvik.

Pre veľmi malé plemená odporúčame Puppy Mini a na druhú stranu pre obrie plemená a plemená typu bull odporúčame Puppy Giant.

Je lepší individuálny, alebo kolektívny výcvik?

Závisí to od viacerých faktorov. V prvom rade ide o vek psa. Do kolektívnych kurzov prijímame psov do 15 mesiacov. Pre takýchto psov odporúčame jednoznačne kolektívny kurz v rámci ktorého prebieha socializácia.

Individuálny kurz má výhodu, že sa Vám prispôsobíme časovo aj miestom a Vy nemusíte nikam cestovať. Zároveň sa inštruktor venuje iba Vám a Vášmu psovi, teda je výcvik presne šitý na mieru.

Mám psa, ale nemám čas ho cvičiť.

Pre Vás je tu VIP program, pri ktorom spraví všetku robotu za Vás náš inštruktor. Vy máte jedinú starosť – odovzdať a naspäť prevziať psa. VIP program odporúčame vždy minimálne na 3 mesiace.

Mám šteniatko z útulku, ktoré sa bojí.

Aj s bojazlivým šteniatkom treba prísť do kolektívu (kurz Puppy Group. Strachu sa šteniatko zbaví iba pomocou pozitívnych skúseností v kontrolovanom kolektíve.

Ešte nemám psa, ale chcem poradiť s výberom.

Odporúčame Baby Dog kurz. Mnoho našich klientov si vyberie prvú hodinu ešte pred tým ako si psíka prinesú domov a sú tým pádom oveľa lepšie pripravení na príchod psíka. Následne druhá hodina kurzu je už aj so psikom.

Aký typ výcviku zvoliť?

Dospelí psi

 

Mám mladého psa, ktorý je agresívny na iných psov.

Pri agresívnom správaní neodporúčame prísť rovno do kolektívu, treba psa najskôr pripraviť. Vhodný postup teda je najskôr terapia problémového správania a následne sa dá zapojiť aj do kolektívnych kurzov. Pozor však na to, že agresivita sa často odstraňuje aj dlhšie ako 3 mesiace.

Mám dospelého psa, no neposlúcha, ale je dobrý na psov aj na ľudí.

Pokiaľ má pes viac ako 15 mesiacov, tak treba najskôr naučiť poslušnosť individuálne a potom sa dá zapojiť do kurzov Teenager, alebo na psie športy.

Môj pes ocikáva byt.

V prvom rade treba byt vyčistiť a to poriadne a následne treba nastaviť terapiu na odstránenie problémového správania. Tento proces môže trvať dlhšie ako 3 mesiace.

Môj pes je hlučný a susedia sa už sťažujú.

Určite nepomôže, keď budete so psom stále doma. Treba nastaviť terapiu na riešenie problémového správania a poprosiť susedov o trpezlivosť. Prvé výsledky zaznamenávame už po prvom týždni terapie, no celý proces môže trvať viac ako štvrťrok.

Mám čivavu a bojím sa, aby jej iný pes pri hre neublížil, ale chcem ísť do kolektívu.

Odporúčame Puppy Mini, alebo u dospelého jedinca najskôr zvládnuť individuálne poslušnosť a potom do Teenagera, alebo si ešte preopakovať Puppy Mini.

Mám bojazlivého dospelého psa.

U bojazlivých psov je potrebné nastaviť ignoračnú terapiu a v rámci našich výcvikov to spadá pod riešenie problémového správania.

Aký typ výcviku zvoliť?

Ďalšie aktivity

 

Chcem so psom robiť všetko, a najmä športy.

Treba si určiť priority... Najskôr sa zamerať na poslušnosť a následne treba vybrať šport, ktorý bude Vám a Vášmu psovi sedieť najlepšie. Dá sa robiť aj viac športov s jedným psom, no postupne a trpezlivo.

Mám dvoch psov a majú rovnaký vek.

S dvoma psami nemôže cvičiť jeden človek. Odporúčame preto zabezpečiť ďalšieho psovoda, alebo výcvik rozdeliť a raz cvičiť s jedným psom a raz s druhým. Dvaja rovnako starí psi však môžu navštevovať jeden kurz spoločne.

Mám dvoch psov, jeden je šteňa a druhý dospelý.

Výcvik treba rozdeliť a cvičiť samostatne s každým z nich. Ani druhý psovod nepomôže, lebo vekový rozdiel spôsobí, že každý zo psov sa bude učiť inou rýchlosťou.

Chcem so psom robiť canisterapiu.

Je to dlhodobý záväzok a treba si to dobre rozmyslieť. Výcvik canisterapie znamená absolvovať viacero tréningových blokov a okrem toho musí mať pes na 100% zvládnutú poslušnosť. Spravidla výcvik trvá 1,5 roka a je aj časovo aj finančne nákladný.

Neviem si vybrať medzi Dogfrisbee a Agility.

Tu je jednoduchá matematika... ak pes vášnivo aportuje, odporúčame Dogfrisbee, ak nie, tak Agility.