Výcvik poslušnosti

Kolektívne výcviky

Puppy Mini Group

Puppy Mini Group je kolektívny kurz uzákladnej poslušnosti pre šteniatka a mladých psov, ktorý začína v presne stanovených termínoch, ktoré nájdete v sekcii kalendár. Kurz je obmedzený počtom účatníkov. Po naplnení kurzu bude vypísaný ďalší voľný termín.

Kurz trvá 8 týždňov rozložených na 7 výcvikových hodín a na ôsmej hodine je výcvik ukončený skúškou základnej ovládateľnosti mestského psa. Výcviková hodina má trvanie 50 minút a býva 1x do týždňa. Po úspešnom ukončení skúšky Vám bude bezplatne odovzdané vysvedčenie z absolvovanej skúšky. Kurz Puppy základná poslušnosť je predpokladom na pokračovanie v kurzoch Teenager a následne v kurze Absolvent.

Súčasťou kurzov je socializačná škôlka šteniat, ktorá zabezpečuje priestor pre socializáciu Vašich miláčikov. Socializácia je zabezpečená voľným výbehom všetkých psov v kurze, pričom psíci spoločne komunikujú, hrajú sa, naháňajú a zvykajú si na prítomnosť iných psov. Socializácia zabezpečuje, že Váš psík nebude v dospelosti agresívny na iných psov a zároveň sa bude vedieť správať lepšie aj v kolektíve ľudí. V kolektíve ostatných psíkov sa Váš psík naučí ako sa podriadiť silnejšiemu, alebo presadiť sa nad inými psami. Naučí sa ako sa správať v kolektíve viacerých psov. Ak je psík od detstva v kolektíve iných psov, nebude agresívny a bude oveľa ľahšie ovládateľný.

Počas prvej hodiny sa Vaše psíky spoznajú, Vy sa oboznámite s priebehom celého výcviku a zároveň sa naučíte upriamovať pozornosť svojho psa na seba v kolektíve iných psov. Počas ďalších hodín spoločne preberieme základne povely "Sadni", "Ľahni", "Ku mne", "K nohe", odloženie psa a odmietnutie potravy od cudzieho. Okrem povelov sa naučíte ako so svojim psom komunikovať, ako rozoznať jeho reč tela a ako ho ovládať v kolektíve iných psov. Celý výcvik bude prebiehať podľa presnej metodiky. Vy ako psovod sa naučíte ako ku psíkovi pristupovať, ako sa k nemu správať a ako ho odmeňovať.

Do kolektívu sa môže zapojiť každý psík už od dovŕšenia 3. mesiaca veku až do dovŕšenia 12.mesiaca veku.

Na výcvik si treba priniesť:

  • Obojok (nie postroj)
  • Vodítko (nie flexi)
  • Odmeny (piškóty, granule, syr, ...)
  • Vrecko na exkrementy
  • Očkovací preukaz

Obojok, vodítko a odmeny si môžete zakúpiť aj priamo na cvičisku.

Výcviky prebiehajú za každého počasia. V prípade veľmi nepriaznivého počasia bude hodina skrátená a na ďalšej hodine sa bude cvičiť dlhšie. Na kurz je potrebne sa prihlásiť.

Puppy vo dvojici

Obsahovo totožný s kurzom Puppy Group, ale počet psov na jednej lekcii je obmedzený na 2. Trvanie kurzu je 5 výcvikových lekcii po 60 minút. Po ukončení kurzu je možnosť absolvovať Skúšku základnej ovládateľnosti mestského psa vo vopred stanovenom termíne s kurzom Puppy Group. Na kurz je potrebne sa prihlásiť. Kurzy začínajú priebežne, vždy keď sa nahlásia dvaja psy do daného kurzu na dané cvičisko.

Teenager Mini Group

Kolektívny kurz Teenager Mini Group je určený pre absolventov kurzu Puppy Mini Group alebo psov, ktorí absolvovali výcvik Základná poslušnosť Individual. Kurz je zameraný na ďalšie rozvíjanie vzťahu medzi Vami a Vašim psom a začína v presne stanovených termínoch, ktoré nájdete v sekcii kalendár. Kurz je obmedzený počtom účatníkov. Po naplnení kurzu bude vypísaný ďalší voľný termín.

Kurz trvá 8 týždňov (7 krát 1 výcviková hodina do týždňa). Na ôsmej hodine je výcvik ukončený skúškou a je predpokladom na pokračovanie v kurze Absolvent. Po úspešnom ukončení skúšky Vám bude bezplatne odovzdané vysvedčenie z absolvovanej skúšky.

V kurze sa podľa presnej metodiky naučíte ovládať svojho psa pomocou gestikulácie, odmietať potravu zo zeme a spresnenie prvkov základnej poslušnosti. Kurz zahŕňa aj prvky Dogdancingu, základy Kliker tréningu, zábavné cvičenia, či dlhodobú odkladačku, teda udržanie pozície na dlhšiu dobu.

Hlavnou doménou kurzu je ovládanie emócií Vášho psa v podobe okamžitého ukončenia hry. Ovládanie emócií Vám pomôže aj pri bežnom živote, keď potrebujete psa dostať pod kontrolu - napríklad keď ho potrebujete odvolať zo skupiny psov, alebo utlmiť, keď vám príde domov návšteva.

Na kurz je potrebne sa prihlásiť.

Ak nemáte absolvovanú základnú poslušnosť v našej výcvikovej škole, je potrebné pred nástupom do kurzu Teenager absolvovat Individuálnu konzultáciu s výcvikarom. Cena konzultácie je € 30 (cena platí iba pre budúcich účastníkov kurzu).

Teenager vo dvojici

0bsahovo totožný s kurzom Teenager, ale počet psov na jednej lekcii je obmedzený na 2. Trvanie kurzu je 5 výcvikových lekcii po 60 minút. Po ukončení kurzu je možnosť absolvovať Skúšku Teenager vo vopred stanovenom termíne s kurzom Teenager. Na kurz je potrebne sa prihlásiť. Kurzy začínajú priebežne, vždy keď sa nahlásia dvaja psy do daného kurzu na dané cvičisko.

Teenager Individual

Viď.info nižšie v sekcii Individuálne výcviky.

 

Skúška základnej ovládateľnosti mestského psa

Skúška základnej ovládateľnosti mestského psa slúži ako potvrdenie o úspešnom zvládnutí jednotlivých prvkov výcviku. Zároveň je testom povahy psa a potvrdzuje, že v momente zloženia skúšky pes nebol aktívne agresívny, ani prehnane bojazlivý. Niektoré mestá a mestské časti skúšku uznávajú ako doklad pre úľavu na daň zo psa. Súčasťou skúšky je aj test povahy psa, na základe ktorého je pes odporúčaný na pokračovanie vo výcviku terapeutických psov (canisterapie).

Špeciálne výcviky

Pre absolventov kurzu Teenager (ale aj pre verejnosť) máme pripravené Špeciálne výcviky, ktoré sa budú konať pravidelne raz do mesiaca a búdu zamerané na výcviky v reálnych životných prostrediach, čiže nebudú prebiehať na cvičiskách.

Tešiť sa môžete na tréning v MHD, nákupnom centre, socializačnú prechádzku, plávanie so psami, silvestrovský špeciál, návštevu reštaurácie so psom, tréning psa vo vlaku, prechádzka Starým mestom v rušnom prostredí, tréning psa na bio farme pri zvieratách, tréning na veterinárnej klinike, na výstave psov a pod.

Špeciálne výcviky budú vždy uverejnené v našom kalendári s preklikom na prihlášku a taktiež v novinkách.

 

Summer camp

Počas letných prázdnin sme pre Vás pripravili jedinečný kurz základnej poslušnosti pre všetky vekové kategórie a všetky plemená i neplemená. Ide o intenzívny kurz základnej poslušnosti, ktorý pozostáva zo štyroch 1,5hodinových intenzívnych tréningoch, kde s inštruktorom spoločne preberiete všetky povely základnej poslušnosti "Sadni", "Ľahni", "Ku mne", "K nohe", odloženie psa a odmietnutie potravy od cudzieho. Okrem povelov sa naučíte ako so svojim psíkom komunikovať, ako rozoznať jeho reč tela a ako ho ovládať v kolektíve iných psov. Vy ako psovod sa naučíte ako ku psíkovi pristupovať, ako sa k nemu správať a ako ho odmeňovať. Celý výcvik bude prebiehať podľa presnej metodiky.
Do kurzu sa môže zapojiť každý psík už od dovŕšenia 3. mesiaca veku.
Kurz sa otvára pri minimálnom počte troch psov. V prípade neotvorenia kurzu účastníci budú o tom informovaní minimálne 12 hodín pred začiatkom kurzu. Po ukončení kurzu je možné absolvovať Skúšku základnej ovládateľnosti mestského psa s oficiálnym kurzom Puppy Group.
Na výcvik si treba priniesť:

  • Obojok (nie postroj)
  • Vodítko (nie flexi)
  • Odmeny (piškóty, granule, syr, ...)
  • Vrecko na exkrementy
  • Očkovací preukaz (musí byť očkovanie proti besnote)

Obojok, vodítko a odmeny si môžete zakúpiť aj priamo na cvičisku.
Výcviky prebiehajú za každého počasia. V prípade veľmi nepriaznivého počasia bude hodina skrátená a na ďalšej hodine sa bude cvičiť dlhšie.
Termíny Summer campov nájdete v našom kalendári.

 

« Späť na ponuku

Individuálne výcviky

Baby Dog - Pre šteniatka do 4 mesiacov

Balík dvoch konzultačných hodín je pripravený pre čerstvých majiteľov šteniatka. Počas dvoch stretnutí u Vás doma Vás skúsení inštruktori naučia ako správne nastaviť pravidlá v domácnosti, ako naučíte psa hygienickým návykom a ako zabezpečíte, aby Vám šteniatko neničilo veci a aby sa naučilo byť samé doma.

Okrem toho radi zodpovieme aj otázky kŕmenia a vybavenia pre psa, no taktiež sú pripravení zodpovedať na všetky Vaše otázky. Naši klienti si tež radi vyberajú prvú konzultáciu ešte pred prinesením psíka do rodiny a prípadne sa radia o výbere vhodného psa pre svoju rodinu.

BABYDOG je zároveň vhodná príprava na pokračovanie v kolektívnom kurze PUPPY základná poslušnosť.

Na kurz je potrebne sa prihlásiť a hneď po obdržaní platby za kurz Vás bude kontaktovať inštruktor ohľadom dohodnutia termínu prvej hodiny.

Základná poslušnosť Individual

Individuálny výcvik základnej poslušnosti určený pre šteniatka ako aj dospelých psov všetkých plemien a aj pre krížencov. Výhodou individuálneho výcviku poslušnosti je prístup šitý na mieru pre Vás a Vášho psa.

Vďaka tomu je možné dosiahnuť rovnakú úroveň poslušnosti za kratší čas a veľkou výhodou pre Vás je, že nemusíte nikam cestovať a naši inštruktori prídu za Vami.

Trvanie kurzu je 5 výcvikových hodín.

Po ukončení kurzu je možnosť absolvovať Skúšku základnej ovládateľnosti mestského psa vo vopred stanovenom termíne s kurzom Puppy Group.

Na kurz je potrebne sa prihlásiť a hneď po obdržaní platby za kurz Vás bude kontaktovať inštruktor ohľadom dohodnutia termínu prvej hodiny.

 

Teenager Individual

Individuálny kurz Teenager je určený pre absolventov kurzu Puppy Group alebo psov, ktorí absolvovali výcvik Základná poslušnosť Individual. Kurz je zameraný na ďalšie rozvíjanie vzťahu medzi Vami a Vašim psom.

Trvanie kurzu je 5 výcvikových hodín.

Po ukončení kurzu je možnosť absolvovať Skúšku Teenager vo vopred stanovenom termíne s kurzom Teenager.

Na kurz je potrebne sa prihlásiť a hneď po obdržaní platby za kurz Vás bude kontaktovať inštruktor ohľadom dohodnutia termínu prvej hodiny.

Individuálna konzultácia

Individuálna forma výcviku je veľmi efektívna a zameraná na výcvik Vášho miláčika iba v prítomnosti Vás, Vašej rodiny a výcvikára.

Individuálny výcvik je presne prispôsobený Vašim časovým možnostiam a naši výcvikári prídu za Vami domov. Nemusíte nikam so psom cestovať.

Individuálna konzultácia môže byť zameraná na Vaše otázky, či individuálne požiadavky. Taktiež ponúkame možnosť konzultácie pri výbere vhodného psa do Vašej rodiny a prostredia. Trvanie jednej individuálnej konzultácie je 60 minút.

« Späť na ponuku

Iné poplatky

Administratívny poplatok

Administratívny poplatok si Výcviková škola Doggie môže účtovať pri zmene termínu nástupu na kurz, pri stornovaní nezačatého kurzu, pri vystavení druhej upomienky za neuhradenú faktúru a pri iných administratívnych úkonoch.

 

 

Cestovné náklady

Ak si objednáte individuálny výcvik, ktorý vo väčšine prípadov prebieha priamo u Vás doma, resp. v blízkosti Vášho bydliska a toto bydlisko je mimo mesta Bratislava, Nitra a Pezinok, tak treba počítať s doplatkom za cestovné náklady pre inštruktora vo výške 0,30€/km. Táto suma Vám bude vyfaktúrovaná pred začiatkom výcviku.

« Späť na ponuku