Často kladené otázky

Aký typ výcviku zvoliť? Šteniatko.

Dvojmesačné šteniatko je príliš malé na učenie povelov. Odporúčame individuálny kurz Baby Dog, v ktorom sa pes učí základy hygieny v interiéri, nastavujeme pravidlá v domácnosti a naučíme Vás ako so šteniatkom komunikovať, kým začne výcvik.

Je najvyšší čas prísť do kolektívu medzi ďalšie šteniatka a začať so základnou poslušnosťou – kolektívny kurz Puppy Group.

Závisí to od viacerých faktorov. V prvom rade ide o vek psa. Do kolektívnych kurzov prijímame psov do 12 mesiacov. Pre takýchto psov odporúčame jednoznačne kolektívny kurz v rámci ktorého prebieha socializácia.

Individuálny výcvik má výhodu, že sa Vám prispôsobíme časovo aj miestom a Vy nemusíte nikam cestovať. Zároveň sa inštruktor venuje iba Vám a Vášmu psovi, teda je výcvik presne šitý na mieru.

Pre Vás je tu VIP program, pri ktorom spraví všetku robotu za Vás náš inštruktor. Vy máte jedinú starosť – odovzdať a naspäť prevziať psa. VIP program odporúčame vždy minimálne na 3 mesiace.

Aj s bojazlivým šteniatkom treba prísť do kolektívu (kurz Puppy Group). Strachu sa šteniatko zbaví iba pomocou pozitívnych skúseností v kontrolovanom kolektíve.

Odporúčame Baby Dog kurz. Mnoho našich klientov si vyberie prvú hodinu ešte pred tým ako si psíka prinesú domov a sú tým pádom oveľa lepšie pripravení na príchod psíka. Následne druhá hodina kurzu je už aj so psíkom.

Aký typ výcviku zvoliť? Dospelí psi.

Pri agresívnom správaní neodporúčame prísť rovno do kolektívu, treba psa najskôr pripraviť. Vhodný postup teda je najskôr absolvovať individuálne konzultácie a následne sa dá zapojiť aj do kolektívnych kurzov. Pozor však na to, že agresivita sa často odstraňuje aj dlhšie ako 3 mesiace.
Pri ťažších prípadoch je potrebné absolvovať konzultáciu priamo s Jurajom Ferkom.

Pokiaľ má pes viac ako 12 mesiacov, tak treba najskôr naučiť poslušnosť individuálne alebo v kolektívnom kurze Basic Group, ktorý je stavaný pre starších psov a potom sa dá zapojiť aj do kurzu Teenager Group.

V prvom rade treba byt vyčistiť a to poriadne a následne treba nastaviť terapiu na odstránenie problémového správania prostredníctvom individuálnej konzultácie. Tento proces môže trvať dlhšie ako 3 mesiace.

Určite nepomôže, keď budete so psom stále doma. Treba nastaviť terapiu na riešenie problémového správania prostredníctvom individuálnej konzultácie a poprosiť susedov o trpezlivosť. Prvé výsledky zaznamenávame už po prvom týždni terapie, no celý proces môže trvať viac ako štvrťrok.

Odporúčame Puppy Group, alebo u dospelého jedinca najskôr zvládnuť poslušnosť individuálne a potom sa zapojiť do kurzu Teenager Group, alebo si ešte preopakovať poslušnosť s kurzom Puppy Group.

U bojazlivých psov je potrebné nastaviť ignoračnú terapiu a v rámci našich výcvikov to spadá pod individuálnu konzultáciu, pri ťažších prípadoch je potrebné absolvovať konzultáciu priamo s Jurajom Ferkom.

Aký typ výcviku zvoliť? Ďalšie aktivity.

S dvoma psami nemôže cvičiť jeden človek. Odporúčame preto zabezpečiť ďalšieho psovoda, alebo výcvik rozdeliť a raz cvičiť s jedným psom a raz s druhým. Dvaja rovnako starí psi však môžu navštevovať jeden kurz spoločne.

Výcvik treba rozdeliť a cvičiť samostatne s každým z nich. Ani druhý psovod nepomôže, lebo vekový rozdiel spôsobí, že každý zo psov sa bude učiť inou rýchlosťou.

Je to dlhodobý záväzok a treba si to dobre rozmyslieť. Výcvik canisterapie znamená absolvovať viacero tréningových blokov a okrem toho musí mať pes na 100% zvládnutú poslušnosť. Spravidla výcvik trvá 1,5 roka a je aj časovo aj finančne nákladný.